Kdo jsme

Mateřské centrum Klokan bylo založeno 1. prosince 1997 pod záštitou Domu dětí a mládeže Kopřivnice na popud několika maminek, které podobné centrum tady postrádaly. Hlavními iniciátorkami byla paní Jarmila Vrtělková a Marcela Nedjalková, jež stály u zrodu Klokana. Stalo se tak prvním mateřským centrem v Kopřivnici. Na Severní Moravě byly tehdy registrovány pouze dvě Mateřská centra a jedno bylo právě naše.

Nyní je podobných organizací u nás mnohem více. MC Klokan však může konkurovat ostatním zařízením svým hlavním cílem: být finančně přístupný maminkám na mateřské dovolené. Vítáni jsou zde i rodiče se speciálními potřebami, budoucí maminky, tatínkové i prarodiče.

Setkávají se zde lidé nejen různého věku, ale i rozdílného vzdělání a sociálního postavení. Společným zájmem všech je co nejkvalitnější působení na děti již od nejútlejšího věku. Centrum nabízí pravidelnou týdenní organizovanou činnost s programem. Také se zde uskutečňuje mnoho zajímavých akcí, které jsou již nyní tradicí, a nebo také hodně nových nápadů dle aktuálních zájmů dětí či maminek. V týdenním programu Klokana je miniškolička Kopretinka a Beruška a Klokánek s aktivitami pro děti s rodiči.

Administrace